SIMULIA Simpack to oprogramowanie do symulacji dynamiki układów wieloczłonowych, umożliwiające analizowanie nieliniowego ruchu dowolnych układów mechanicznych lub mechatronicznych. Jest szczególnie dobrze przystosowane do analiz w zakresie wysokich częstotliwości, nawet w obszarze akustyki. Powstało głównie do pracy nad złożonymi modelami nieliniowymi z ciałami sztywnymi i trudnymi warunkami kontaktu przy uderzeniach. To szkolenie omawia podstawy przygotowania modeli układów wieloczłonowych, ich symulacji i obróbki wyników w środowisku SIMULIA Simpack i przedstawia przegląd dobrych praktyk oraz podstawy teoretyczne, przygotowując do wejścia w bardziej zaawansowane zastosowania programu Simpack.
Introduction to Simpack
22-24 maja 2024
(szkolenie prowadzi Ł. Faściszewski)
CELE SZKOLENIA:
Po ukończeniu tego kursu będziesz potrafił:
Budować modele układów wieloczłonowych w Simpack
Uruchamiać główne solvery w Simpack
Dokonywać obróbki wyników
Parametryzować modele w wydajny sposób
Przygotowywać modele modułowe korzystając z substruktur w Simpack
DO KOGO ADRESOWANE JEST SZKOLENIE?
Kurs ten jest przeznaczony dla inżynierów, którzy posiadają podstawową wiedzę w zakresie dynamiki układów wieloczłonowych.
CZY UCZESTNICY OTRZYMUJĄ CERTYFIKAT?
Tak, po ukończeniu szkolenia uczestnicy kursu otrzymają uznawany na całym świecie Certyfikat wystawiany przez Dassault Systèmes, poświadczający ukończenie szkolenia.
ILE TRWA SZKOLENIE?
Szkolenie trwa trzy dni. Łącznie na wykłady oraz praktyczne ćwiczenia poświęcone jest 24 godz. zajęć.
KTO PROWADZI SZKOLENIE?
Łukasz pracuje z Abaqusem od 15 lat, od ponad 10 lat jest certyfikowanym instruktorem SIMULII. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej i doświadczonym inżynierem MES oraz MBS. Posiada głęboką wiedzę i doświadczenie w posługiwaniu się Abaqusem, fe-safe'em i Simpakiem potwierdzone certyfikatami SIMULIA Technical Support. Jest ekspertem w dziedzinie modelowania problemów statycznych i dynamicznych, takich jak wytrzymałość doraźna, udarowa, zmęczeniowa, analizy wibracyjne oraz automatyzacji symulacji z użyciem języka Python. Jest współautorem bloga TECHNIA Simulation.