Szkolenie "Heat Transfer and Thermal Stress Analysis with Abaqus "
Sukces wielu projektów wymaga dogłębnego zrozumienia zarówno termicznych, jak i mechanicznych aspektów zachowania konstrukcji. Właściwości materiałów zależne od temperatury, odkształcenia wywołane termicznie oraz zmienność temperatury mogą być istotnymi czynnikami do uwzględnienia podczas projektowania. Symulacje rozkładu i przepływu ciepła oraz sprzężone analizy termiczno-mechaniczne w Abaqus są niezwykle użyteczne w projektowaniu oraz analizie wielu typów konstrukcji.
CELE SZKOLENIA:
Ten kurs wprowadza Cię w możliwości programu Abaqus w zakresie modelowania przepływu ciepła i naprężeń termicznych, w tym:
Symulacje ustalonego i nieustalonego przepływu ciepła
Problemy promieniowania w przestrzeniach zamkniętych
Efekty ciepła utajonego
Analizy termiczno-naprężeniowe w trybie adiabatycznym, sekwencyjnym i w pełni sprzężonym
Kontakt w zagadnieniach związanych z wymianą ciepła
Możliwości te są przedstawiane za pośrednictwem praktycznych przykładów i warsztatówi.
Kurs ten jest polecany inżynierom, którzy chcą poznać i korzystać z możliwości programu Abaqus w zakresie analiz przepływu ciepła i naprężeń termicznych.
DO KOGO ADRESOWANE JEST SZKOLENIE?
Ten kurs jest polecany dla inżynierów posiadających doświadczenie w korzystaniu z programu Abaqus.
CZY UCZESTNICY OTRZYMUJĄ CERTYFIKAT?
Tak, po ukończeniu szkolenia uczestnicy kursu otrzymają uznawany na całym świecie Certyfikat wystawiany przez Dassault Systèmes, poświadczający ukończenie szkolenia.
ILE TRWA SZKOLENIE?
Szkolenie trwa dwa dni. Łącznie na wykłady oraz praktycznie ćwiczenia poświęcone będzie 16 godz. zajęć.
KTO PROWADZI SZKOLENIE?
Marcin Wierszycki
Marcin pracuje z Abaqusem od 25 lat. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej i doświadczonym inżynierem MES. Jest doktorem nauk technicznych ze specjalizacją w modelowaniu komputerowym. Posiada głęboką wiedzę i doświadczenie w posługiwaniu się Abaqusem potwierdzone certyfikatem SIMULIA Technical Support. Jest ekspertem w dziedzinie modelowania problemów nieliniowych, w tym kontaktowych. Specjalizuje się również w instalacjach, konfiguracji i administracji systemów HPC. Jest współautorem bloga TECHNIA Simulation.