"SIMULIA Optimization Day" w CYFRONECIE - 5 XII 2018 

W dniu 5 grudnia organizujemy wraz z Akademickim Centrum Komputerowym CYFRONET AGH seminarium poświęcone zagadnieniom optymalizacji "SIMULIA Optimization Day".

Tematem seminarium będą zagadnienia dotyczące optymalizacji topologicznej i optymalizacji parametrycznej prowadzone za pomocą programów SIMULII (Dassault Systemes): Tosca i Isight. 
Uczestnicy seminarium będą mogli usłyszeć o tym, jakie korzyści w badaniach naukowych i rozwojowych w przemyśle oraz procesach projektowania i rozwoju produktów przynosi stosowanie nowoczesnych technik optymalizacyjnych w połączeniu z analizami MES.

Podczas seminarium przedstawione zostaną przykłady wykorzystania programów SIMULII (Tosca i Isight) do optymalizacji konstrukcji i procesów.


Miejsce seminariumAkademickie Centrum Komputerowe CYFRONET AGH, ul. Nawojki 11, Kraków, sala audytoryjna w Laboratorium Technik Audiowizualnych.

Program seminarium:
 
 10:00 Powitanie i wprowadzenie
 10:15 Wartości optymalizacji: korzyści dla procesu rozwoju produktu
 10:30 Optymalizacja SIMULII z Isight i Toscą: dwa rozwiązania - jeden cel
 11:30 Przerwa
 12:00 Omówienie technologii: Tosca Structure - optymalizacja topologiczna, dobór przekroi, optymalizacja kształtu, optymalizacja przetłoczeń blach
 13:00 Przegląd technologii: Isight - optymalizacja parametryczna i automatyzacja procesów
 14:00 Dyskusja i zakończenie

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne. Ze względów organizacyjnych (ograniczona liczba miejsc) wymagana jest wcześniejsza rejestracja.