Oferty pracy‎ > ‎

Inżynier analityk - BWI Group (Kraków)

opublikowane: 13 paź 2011, 03:00 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 13 paź 2011, 03:03 ]
W związku z niedawną reorganizacją, dział układów zawieszeń będący dotąd częścią koncernu Delphi - wiodącego światowego dostawcy technologii w motoryzacji, od 1 listopada 2009 r. rozpoczął działalność w ramach firmy BWI Group. Funkcjonując od 2000 r. w Centrum Technicznym w Krakowie - nowoczesnym ośrodku badawczo-rozwojowym, zatrudniamy obecnie ponad 300 osób i zajmujemy się projektowaniem i wdrażaniem do produkcji elementów zawieszeń pasywnych i aktywnych dla czołowych producentów samochodów oraz rozwojem nowoczesnych technologii w tej dziedzinie. W Polsce zatrudniamy również ponad 1,5 tysiąca pracowników w zakładzie produkcyjnym w Krośnie.

W Centrum Technicznym w Krakowie poszukujemy osoby na stanowisko

INŻYNIER ANALITYK

(ref. FEA)

Zadania:

  • wykonywanie analiz wytrzymałościowych w oparciu o Metodę Elementów Skończonych (MES) i metody analityczne

  • analiza i interpratacja wyników obliczeń

  • dokumentowanie wyników analiz w postaci raportów

  • prezentacja wyników analiz w trakcie przeglądów technicznych

  • udział w pracach nad optymalizacją projektów

  • właściwa i terminowa realizacja postawionych celów

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne na poziomie magisterskim (mechanika, budowa maszyn, lotnictwo lub kierunek pokrewny)

  • znajomość zagadnień wytrzymałości materiałów i konstrukcji

  • znajomość podstaw obliczeń wytrzymałościowych z wykorzystaniem MES

  • praktyczna znajomość jednego z pakietów MES (CAE), w tym narzędzi do przygotowania modelu oraz analizy wyników (Abaqus, Nastran, Ansys, Marc, Patran, Hyperworks, Femap itp.)

  • wysoki poziom umiejętności analitycznych

  • umiejętność efektywnej pracy w zespole i pod presją czasu

  • determinacja i kreatywność w rozwiązywaniu problemów inżynierskich

  • dobra znajomość języka angielskiego

  • dobra znajomość MS Office

Dodatkowym atutem będzie:

  • wcześniejsze doświadczenie w pracy o podobnym charakterze

  • ugruntowana wiedza z zakresu analizy zmęczenia konstrukcji

  • doświadczenie w nieliniowych analizach MES

  • praktyczna znajomość jednego z pakietów do modelowania bryłowego CAD

  • umiejętność programowania i doświadczenie w programowaniu makr / skryptów dla oprogramowania MES

W zamian za zaangażowanie firma oferuje ciekawą pracę w międzynarodowym środowisku, kontakty ze światowym przemysłem motoryzacyjnym, możliwość interesujących wyjazdów służbowych, atrakcyjne wynagrodzenie oraz możliwość dalszego doskonalenia zawodowego.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji w języku polskim i angielskim na adres:

Karolina Czelińska, BWI Poland TechnologiesCentrum Techniczne,

ul. Podgórki Tynieckie 2, 30-399 Kraków lub

e-mail: rekrutacja@bwigroup.com

Prosimy o podanie symbolu referencyjnego w aplikacji.

Jednocześnie informujemy, że kontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Na aplikacji prosimy o zawarcie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.97 Dz. U. 133 Poz. 883).