Bez nazwy‎ > ‎

Seminarium - Optymalizacja topologii i kształtu w Abaqus (ATOM)

opublikowane: 5 lip 2012, 13:14 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 5 lip 2012, 13:37 ]
Zapraszam na jednogodzinne, darmowe seminarium internetowe (platforma WebEx) na temat Abaqus Topology Optimization Module (ATOM), podczas którego zaprezentowane zostanie przegląd możliwości optymalizacji kształtu i topologii w Abaqus. Pozowoli ono na zapoznanie się z podstawami pracy w Abaqus/CAE z wykorzystaniem modułu ATOM. Przedstawione zostaną wszystkie niezbędne kroki potrzebne do zdefiniowania problemu optymalizacji topologii i kształtu, jego uruchomienia, monitorowania i interpretacji uzyskanych wyników.

Efektywne wykorzystanie analiz metodą elementów skończonych oraz technik optymalizacji kształtu i topologii pozwala na usprawnienie projektowania, zwiększenie trwałości i bezpieczeństwa konstrukcji przy jednoczesnej redukcji jego masy i kosztów. Zastosowanie nowoczesnych technik optymalizacji bazujących na rozwiązaniach MES pozwala również na znaczące zredukowanie czasu projektowania i testów produktu a tym samym jego szybsze wprowadzenie na rynek. Pozwala to na znaczne oszczędności oraz zwiększenie efektywności i wydajności przedsiębiorstwa.

Seminarium odbędzie się 12 lipca o godz. 20:00. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do rejestracji i wzięcia udziału w seminarium!