Bez nazwy‎ > ‎

Nowa wersja Abaqus 6.11

opublikowane: 9 cze 2011, 05:40 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 9 wrz 2011, 12:46 ]


W Abaqus 6.11 wprowadzono ponad 100 RFE (Requests for Enhancements) oraz wiele nowych narzędzi i funkcji, które otwierają wiele nowych możliwości w zakresie przeprowadzania realistycznych symulacji na potrzeby projektowania, wytwarzania i serwisowania różnorodnych produktów, szczególnie w takich gałęziach przemysłu jak lotniczy, motoryzacyjny, energetyczny, medyczny oraz wytwarzania opakowań. Nowa wersja Abaqus pozwala na symulowanie rzeczywistych, fizycznych zachowań produktów i materiałów, w celu ulepszania ich wydajności, zwiększania niezawodności i podnoszenia bezpieczeństwa, jednocześnie zmniejszając czas i koszty ich projektowania oraz wdrażania do produkcji. 

Abaqus 6.11 zawiera m.in. Abaqus Topology Optimization Module (ATOM), nowy moduł pozwalający użytkownikom Abaqus na wykonywanie optymalizacji topologii i kształtu dla pojedynczych części jak i złożeń konstrukcji. Jego wyjątkową cechą jest możliwość uwzględnienia w procedurze optymalizacji zjawisk nieliniowych: dużych przemieszczeń, nieliniowości materiałowych i kontaktu. 

Abaqus 6.11 oferuje również nowe rozwiązania w zakresie symulacji zjawisk elektromagnetycznych. Pozwalają one na rozwiązywania problemów wymagających m.in. uwzględnienia harmonicznych prądów wirowych, takich jak utwardzanie powierzchni na skutek indukcji. Ponadto wersja ta oferuje możliwości modelowania płynów z wykorzystaniem techniki Smoothed Particle Hydrodynamics (SPH)

Abaqus 6.11 pozwala również na wykorzystanie mocy obliczeniowych procesorów kart graficznych (GPU) na potrzeby obliczeń. Zastosowanie technologii Compute Unified Device Architecture (CUDA) firmy NVIDIA umożliwi nawet dwukrotne skrócenie czasu obliczeń. 

Więcej na temat nowej wersji Abaqus (pełny opis zmian i nowości) można znaleźć tutaj (wymagany dostęp do SOSS).