Webinar BUDSOFT: Tosca - Optymalizacja Topologiczna - część II

opublikowane: 25 wrz 2020, 02:58 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 25 wrz 2020, 07:06 przez Marcin Wierszycki ]Zapraszamy na drugą część webinarium poświęconego programowi SIMULII Tosca. Webinarium rozpocznie się w 7 października w środę o godzinie 11:00. Tym razem zaprezentujemy, oprócz kilku kolejnych przykładów zastosowania programu Tosca do optymalizacji części konstrukcji, również takie przykłady w których różnice w wynikach optymalizacji uwzględniającej nieliniowe efekty zachowania się optymalizowanych obiektów są bardzo istotne.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze i już teraz do rejestracji.

Webinar BUDSOFT: Tosca – Optymalizacja Topologiczna i Kształtu

opublikowane: 7 wrz 2020, 04:13 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 7 wrz 2020, 05:07 ]

Tosca Structure to obecnie moduł SIMULII, który służy do przeprowadzania nieparametrycznej optymalizacji strukturalnej, w tym optymalizacji topologicznej, doboru grubości blach, optymalizacji kształtu i przetłoczeń. Tosca pozwala na wykorzystanie standardowych solwerów metody elementów skończonych (Abaqus, ANSYS i MSC Nastran), a do optymalizacji używa ich pliki wejściowe. 
Tosca Structure wykorzystuje przy optymalizacji możliwości zaawansowanych symulacji, takie jak uwzględnienie nieliniowości materiałowych i geometrycznych (duże odkształcenie i kontakt).

Jeżeli jesteś zainteresowany optymalizacją produktów, dla których wykonujesz obliczenia w jednym z ww. solwerów MES, to zarejestruj się koniecznie na nasz kolejny webinar, który odbędzie się 16 września o godzinie 11:00.


SIMULIA Tech Days

opublikowane: 24 sie 2020, 07:07 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 5 wrz 2020, 05:05 przez Witold Kąkol ]

http://www.budsoft.com.pl/simuliatechdays
W dniach od 31 sierpnia do 11 września DS SIMULIA organizuje cykle seminariów pod wspólnym hasłem SIMULIA Tech Days.
Tematyka seminariów dotyczyć będzie symulacji elektromagnetycznych (31 sierpnia - 4 września) jak i mechanicznych (7-11 września), które obejmować będą analizy strukturalne, przepływy i wytwarzanie przyrostowe oraz procesy wtrysku tworzysz sztucznych. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.NAFEMS EasternEurope Engineering Simulation Virtual Conference

opublikowane: 10 sie 2020, 03:11 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 14 sie 2020, 07:59 ]

https://www.nafems.org/events/nafems/2020/nafems-ee-conference-2020/
NAFEMS to największa niezależna organizacja non-profit zrzeszająca ekspertów zajmujących się symulacjami inżynierskimi. Z przyjemnością informujemy, że w dniach 23-24 września odbędzie się pierwsza wirtualna konferencja wschodnioeuropejska NAFEMS
Wydarzenie to jest wyjątkową okazją do spotkania profesjonalistów z przemysłu i środowiska akademickiego, producentów, firm konsultingowych i programistów. To fantastyczna okazja, aby dowiedzieć się o najnowszych trendach i osiągnięciach w branży, poszerzyć swoją wiedzę o zastosowaniach przemysłowych oraz spotkać (wirtualnie tym razem) menedżerów i ekspertów.

Jako uczestnik będziesz miał dostęp do wszystkich prezentacji z zakresu mechaniki strukturalnej (MES), komputerowej mechaniki płynów (CFD), elektromagnetyzmu (EM) i elementów dyskretnych (DEM).

Szczegóły rejestracji już wkrótce!


Światowa konferencja SIMULII - Live

opublikowane: 15 lip 2020, 06:21 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 9 sie 2020, 02:11 ]


http://go.3ds.com/XMF
Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęło się już zgłaszanie referatów na tegoroczną konferencję 3DEXPERIENCE® Modeling & Simulation, która będzie w tym roku 
konferencją wirtualną.
Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 października 2020 r. Zgłoszenia będą przyjmowane z dowolnej branży dotyczącej procesów, przepływu zadań i zastosowań produktów SIMULII w dziedzinach mechaniki ciała stałego i płynów, akustyki, analiz z dziedziny elektromagnetyzmu, symulacji ciał sztywnych oraz optymalizacji/ automatyzacji. 
Streszczenia (max. 250 wyrazów) należy przesyłać na adres SIMULIA.CFP@3ds.com (deadline: 10 sierpnia).
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych prezentacją wyników swoich symulacji do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

Zaproszenie na światową konferencję SIMULII - Live

opublikowane: 4 lip 2020, 06:06 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 15 lip 2020, 06:22 ]

call for papers
Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna konferencja 3DEXPERIENCE® Modeling & Simulation będzie konferencją wirtualną  dla wszystkich użytkowników SIMULII na całym świecie.
Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 października 2020 r.
Konferencja 3DEXPERIENCE Modeling & Simulation ma na celu zainspirować użytkowników SIMULII do projektowania i wprowadzania innowacyjności w następnej generacji produktów.

Zgłoszenia będą przyjmowane z dowolnej branży dotyczącej procesów, przepływu zadań i zastosowań produktów SIMULII w dziedzinach mechaniki ciała stałego i płynów, akustyki, analiz z dziedziny elektromagnetyzmu, symulacji ciał sztywnych oraz optymalizacji / automatyzacji.

Już wkrótce więcej szczegółów na temat rejestracji i gdzie należy zgłaszać referaty.

Webinarium BUDSOFT: Obliczenia zmęczeniowe (low-cycle fatigue) w Abaqus

opublikowane: 9 cze 2020, 03:56 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 9 cze 2020, 04:07 ]

W ostatnich wersjach Abaqus wprowadzono i dalej rozwija się nową metodę przeprowadzania analiz zmęczenia niskocyklowego. W tym webinarze przedstawimy i omówimy zalety nowej metody w porównaniu z dotychczas dostępną - direct cyclic. Zaprezentujemy sposób definicji  takich symulacji i zwrócimy uwagę na najważniejsze opcje przy przygotowywaniu takich analiz.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszamy na kolejny webinar, który odbędzie się 18 czerwca o godzinie 11:00
Udział w webinarze jest bezpłatny.


Zapraszamy do rejestracji.Webinar BUDSOFT: Modelowanie procesu spawania w Abaqus

opublikowane: 17 maj 2020, 02:05 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 19 maj 2020, 09:04 ]

spawanie
Równocześnie z możliwością przeprowadzania w Abaqus symulacji procesów wytwarzania przyrostowego (additive manufacturing) pojawiły się nowe narzędzia do modelowania procesów spawania. W tym webinarze przedstawimy podstawowe
 możliwości tego narzędzia, min. jak zdefiniować event series i table collections, jak aktywować elementy, jak zdefiniować ruchome źródła ciepła, itp.
Na przykładzie symulacji spawania (kliknij na 
rysunek z prawej) pokażemy jak, krok po kroku, przygotować taką symulację.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze, który odbędzie się
3 czerwca o godzinie 11:00.

Zapraszamy do rejestracji

Webinar BUDSOFT: Wytwarzanie przyrostowe (additive manufacturing) z SIMULIĄ

opublikowane: 4 maj 2020, 04:11 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 4 maj 2020, 08:02 przez Katarzyna Otocka ]

Abaqus SIMULII ma szereg funkcjonalności pozwalających na efektywne symulowanie i analizowanie procesów wytwarzania addytywnego, w tym:
  • moduł wyznaczający przecięcia ścieżki pracy narzędzia i siatki elementów skończonych 
  • możliwość przeprowadzania analizy nieliniowej sprzężonej termiczno-mechanicznej 
  • możliwość przeprowadzania analizy naprężeniowej opartej na odkształceniach własnych
  • zestaw procedur do kontroli procedur wytwarzania:
    • progresywna aktywacja elementów skończonych     pozwalająca symulować osadzanie materiału,
    • ruchome źródło ciepła np. do modelowania działania lasera w analizie termicznej.
Jeżeli chcesz dowiedzieć więcej szczegółów na ten temat weź udział w naszym webinarze, który odbędzie się 14 maja o godzinie 11:00Webinar jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji!Webinar BUDSOFT - "Modelowanie przebijania za pomocą programu Abaqus/Explicit"

opublikowane: 17 kwi 2020, 07:52 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 28 kwi 2020, 04:18 przez Marcin Wierszycki ]

Serdecznie zapraszamy na kolejny webinar, który odbędzie się  29 kwietnia o godzinie 11:00
.

Tym razem nasz webinar poświęcony będzie tematyce modelowania procesu przebijania za pomocą programu Abaqus/Explicit.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej jak przygotować takie analizy, jakie modele materiałów najlepiej stosować, ... to zarejestruj się już dzisiaj na ten webinar. 

Udział w webinarium jest bezpłatny. 
Zapraszamy!


1-10 of 113