http://blogs.3ds.com/simulia/http://www.3ds.com/slc

Kolejne Seminarium NAFEMS Eastern Europe - The Benefits of Simulation

opublikowane: 19 lut 2019, 22:18 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 20 lut 2019, 03:40 ]

seminarium w Zagrzebiu
W dniu 25 marca 2019 w Zagrzebiu odbędzie się kolejne seminarium w ramach działalności grupy NAFEMS EE. Tym razem seminarium będzie poświęcone korzyściom płynącym z wykonywania symulacji, w tym min.: 

  • Demonstracji wartości biznesowej symulacji, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz branż, w których symulacja nie jest jeszcze dojrzałą działalnością;
  • Identyfikacji udanych wdrożeń symulacji, które zapewniają zauważalny zwrot z inwestycji i promują wnioski wyciągnięte z tych wdrożeń;
  • Rozpowszechnianiu technik, które pozwolą organizacjom maksymalizować inwestycje w symulacje, w tym zarządzanie zmianami, rozwój umiejętności i zarządzanie symulacją;
  • Podanie wskazówek dotyczących różnych metod wdrażania funkcji symulacji.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium (rejestracja tutaj) i zgłaszania swoich prezentacji.

Webinar o obliczeniach Abaqus w chmurze

opublikowane: 11 lut 2019, 03:05 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 12 lut 2019, 07:31 przez Witold Kąkol ]

Chmura obliczeniowa jest obecnie najatrakcyjniejszą formą dostępu do zasobów HPC dla symulacji inżynierskich i naukowych. Uruchamianie analiz MES w chmurze jest realną alternatywą, a często wygodnym rozszerzeniem tradycyjnych lokalnych zasobów obliczeniowych. Możliwość uruchamiania symulacji numerycznych na wysoko wydajnych zasobach w trybie "na żądanie" z pominięciem ograniczeń sprzętowych, licencyjnych czy systemów kolejkowych pozwala inżynierom na otrzymanie wyników we właściwym czasie, przy optymalnym koszcie, szczególnie w okresach dużego skumulowania prac obliczeniowych.
Rozwiązania chmury HPC SIMULII oferują wiele korzyści w zakresie kosztów i wydajności dla każdego przedsiębiorstwa, niezależnie czy jest to małe biuro inżynierskie czy globalna korporacja, w szerokim zakresie zastosowań symulacji.


Więcej na temat obliczeń w Abaqus w chmurze można znaleźć tutaj.


"SIMULIA Optimization Day" w CYFRONECIE

opublikowane: 9 lis 2018, 07:12 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 29 lis 2018, 00:58 przez Katarzyna Sumelka ]

W dniu 5 grudnia organizujemy wraz z Akademickim Centrum Komputerowym CYFRONET AGH seminarium poświęcone zagadnieniom optymalizacji "SIMULIA Optimization Day". 

Tematem seminarium będą zagadnienia dotyczące optymalizacji topologicznej i optymalizacji parametrycznej prowadzone za pomocą programów SIMULII (Dassault Systemes): Tosca i Isight. 
Uczestnicy seminarium będą mogli usłyszeć o tym, jakie korzyści w badaniach naukowych i rozwojowych w przemyśle oraz procesach projektowania i rozwoju produktów przynosi stosowanie nowoczesnych technik optymalizacyjnych w połączeniu z analizami MES.

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne. Ze względów organizacyjnych (ograniczona liczba miejsc) wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji znajduje się na stronie www.budsoft.com.pl/seminarium2018.

Nowe wydanie SIMULIA Community News

opublikowane: 3 lis 2018, 04:11 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 3 lis 2018, 04:13 ]

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem magazynu SIMULIA Community News, który został zdominowany przez artykuły omawiające przyszłość przemysłu motoryzacyjnego.
Przyszłość samochodów to przyszłość mobilności. Możemy podróżować pociągami z miasta do miasta lub latać do odległych miejsc na Świecie, ale ostatni etap jest zawsze wyzwaniem i pozostaje zwykle w gestii samochodów. To wydanie magazynu kreśli przyszłość przemysłu motoryzacyjnego w oparciu o następujące filary:
- napęd elektryczny (EV)
- komunikacja C2C, radary, sensory oraz zagadnienia elektromagnetyczne
- autonomiczność
Aktualny magazyn można pobrać z naszej witryny lub tutaj.

25 Konferencja Użytkowników SIMULII

opublikowane: 29 maj 2018, 00:47 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 16 paź 2018, 13:34 ]

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich zainteresowanych symulacjami MES na jubileuszową 25 Konferencję Użytkowników programów SIMULII, która odbędzie się w dniach 17-19 październikaIBB Andersia Hotel w Poznaniu.
Konferencje Użytkowników SIMULII stały się w ciągu ostatnich lat niepowtarzalną okazją do spotkania i wymiany doświadczeń użytkowników programów SIMULII pracujących w przemyśle jak i na wyższych uczelniach technicznych. 
W tym roku przypada również 30-lecie założenia firmy BudSoft. Z tej okazji w Konferencji wezmą udział również goście szczególnie związani z historią i działalnością firmy.
W środę (17.10) od godziny 13.00 rozpocznie się rejestracja, następnie od godz.14.00 zapraszamy na lunch. Obrady Konferencji  rozpoczną się o godzinie 15.00. Sesja w środę poświęcona będzie głównie retrospekcyjnym przeglądem poprzednich konferencji i dyskusji na temat przyszłości symulacji, głównie z perspektywy SIMULII.
Drugi dzień Konferencji, czwartek (18.10), wypełniony będzie tradycyjnie prezentacjami BudSoftu i naszych gości.
Piątek (19.10) planujemy w całości poświęcić prezentacji możliwości prowadzenia za pomocą programów SIMULII optymalizacji (parametrycznej i topologicznej). Przedstawimy również najnowsze na platformie 3DExperience narzędzia do symulacji procesów wytwarzania przyrostowego (additive manufacturing). 
Konferencję planujemy zakończyć w piątek po lunchu, ok. godziny 15.00.

Wszystkich już dzisiaj zapraszamy gorąco do Poznania w dniach 17-19 października (rejestracja). Więcej szczegółów znajduje się tutaj.
Harmonogram Konferencji znajduje się tutaj. Uwaga: harmonogram może ulec jeszcze zmianie!

Using Simulation to Improve Durability

opublikowane: 12 lut 2018, 02:55 przez Katarzyna Sumelka   [ zaktualizowane 16 maj 2018, 22:35 przez Witold Kąkol ]

13 kwietnia w Krakowie odbyło się pierwsze w Polsce seminarium międzynarodowej organizacji skupiającej społeczność związaną z symulacjami NAFEMS. Seminarium było poświęcone zagadnieniom optymalizacji wspieranej symulacjami. 


Kolejne seminarium grupy NAFEMS Eastern Europe 

odbędzie się w Brnie 21 maja. Seminarium poświęcone będzie zagadnieniem zmęczeniowym konstrukcji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutajZAPRASZAMY!Webinarium nt. nowości Isight i Tosca 2018

opublikowane: 12 lut 2018, 02:35 przez Katarzyna Sumelka   [ zaktualizowane 13 lut 2018, 05:34 przez Witold Kąkol ]

Zespół SIMULII zaprasza w dniu 15. lutego 2018r. o godzinie 15:00 (CET) na webinarium poświęcone nowym wersjom oprogramowania Isight 2018 i Tosca 2018.

Podczas webinarium dowiemy się min. o ulepszeniach w automatyzacji procedur (Sim-flows) optymalizacji parametrycznej w Isight 2018 oraz ulepszeniach optymalizacji nieparametrycznej w Tosca Structure i w Tosca Fluid.


Zachęcamy do rejestracji w webinarium, w którym omówione będą min.:
 - Upgrady komponentów
 - Nowości w SIMULIA Execution Engine
 - Nowe funkcje graficzne, np. wyświetlanie do sześciu różnych wyników na jednym wykresie
 - Usprawnienia wydajności przy użyciu Abaqus MPI i solwera LCP w Abaqus
 - Ulepszenia sterownika ToscaPython obsługującego wszystkie procedury w Tosca Structure
  -Dodanie definicji warunków brzegowych periodycznych w analizach CFD

Polecamy zapoznanie się z pełną listą nowości w Isight 2018 i Tosca 2018.

                                             Więcej informacji i rejestracja TUTAJ.

Webinarium poprowadzi Jeff Bond, Senior Technical Specialist oraz Michael Werner, SIMULIA Portfolio Introduction Specialist z Dassault Systèmes.

Zapraszamy!Webinarium nt. nowości w Abaqus 2018 i fe-safe 2018

opublikowane: 9 lut 2018, 07:21 przez Katarzyna Sumelka   [ zaktualizowane 13 lut 2018, 05:35 przez Witold Kąkol ]

Zespół SIMULII zaprasza w dniu 14. lutego 2018r. o godzinie 15:00 (CET) na webinarium poświęcone nowym wersjom oprogramowania Abaqus Unified FEA 2018 oraz fe-safe 2018.

Podczas webinarium dowiemy się min. o najważniejszych nowych funkcjonalnościach w programach Abaqus i fe-safe. Po raz pierwszy zaprezentowana zostanie rola "Fatigue Specialist" na platformie 3DEXPERIENCE.
 
Zachęcamy do rejestracji na webinarium, w którym omówione będą min.:
•    Obliczenia o wysokiej wydajności (HPC)
•    Wieloskalowe modelowanie materiałów
•    Usprawnienia zagadnień kontaktowych
•    Usprawnienia analiz zmęczeniowych spawów
•    Obliczenia zmęczeniowe zgodne z wytycznymi FKM
•    Integracja i automatyzacja programów Simpack, Tosca i Isight.

Polecamy zapoznanie się z pełną listą nowości w Abaqus Unified FEA 2018 oraz w fe-safe 2018.

Więcej informacji i rejestracja TUTAJ.

Webinarium poprowadzą: Eric Weybrant, SIMULIA R&D Role Director, SIMULIA HQ oraz
Pawel Sobczak, Senior Technical Specialist, SIMULIA UK Dassault Systèmes.

Zapraszamy!


Nowy numer magazynu SIMULIA Community News

opublikowane: 6 lut 2018, 06:49 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 6 lut 2018, 06:49 ]

https://www.3ds.com/fileadmin/PRODUCTS/SIMULIA/PDF/scn/simulia-scn-1712.pdf
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem magazynu SIMULIA Community News, który w tym wydaniu poświęcony został omówieniu wykorzystania najnowszych narzędzi spod znaku SIMULII do realizacji realistycznych symulacji na platformie 3DEXPERIENCE w chmurze. Znajdziemy w nim m.in.:
  • opinie ekspertów na temat realistycznych symulacji na platformie 3DEXPERIENCE w chmurze do modelowania wirtualnych analiz ludzkiego ciała dla potrzeb medycyny na przykładach cyfrowego modelu stopy dla ortopedii oraz znanego już modelu serca do wykorzystania w kardiologii,

  • informacje na temat wykorzystania licencji portfolio SIMULIA w chmurze, możliwości umieszczania zadań obliczeniowych w kolejce na serwerach w chmurze, w opcji „na życzenie” dla klientów, którzy szukają sposobu na rozładowanie swoich pilnych zadań oraz dla okazjonalnych użytkowników,

  • opisy wykorzystania tzw. wertykalnych aplikacji ułatwiających prowadzenie symulacji dzięki wykorzystaniu know-how zebranego w ciągu wielu lat przez specjalistów z zespołu SIMULII do przygotowania dedykowanych różnym dziedzinom ułatwień procesowych (Workflow) dla wykorzystania przez każdego inżyniera (Democratize Analysis),
Najnowszy numer SIMULIA Community News z informacjami na temat SIMULII "EMPOWERED BY THE CLOUD" można przeczytać on-line w formie ebooka lub pobierając wersję PDF klikając tutaj.


Nowy plan szkoleń na 2018 rok jest już dostępny!

opublikowane: 15 gru 2017, 05:55 przez Katarzyna Sumelka   [ zaktualizowane 16 sty 2018, 01:29 przez Witold Kąkol ]

Zapraszamy do zapoznania się z nowym planem szkoleń nt. oprogramowania Abaqus organizowanych przez BUDSOFT w 2018 roku. Planujemy 11 szkoleń podstawowych oraz 6 zaawansowanych, w tym również szkolenia wprowadzające dla osób rozpoczynających pracę z Abaqus. 
Szczegółowe informacje na temat wszystkich kursów znaleźć można w zakładce "
Szkolenia".
                                                 
                                       
   
                              


1-10 of 93