SIMULIA 2019
Konferencja Użytkowników w Polsce

http://www.budsoft.com.pl/konferencje

W dniach 24-25 października 2019 r. w IBB Andersia Hotel w Poznaniu odbędzie się 26 Konferencja Użytkowników programów SIMULII. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji.

Więcej informacji na stronie www.budsoft.com.pl/konferencje.

Umowa o współpracy pomiędzy IBS POLAND i BUDSOFT

opublikowane: 28 sie 2019, 07:54 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 28 sie 2019, 07:54 ]

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 28.08.2019 firmy IBS POLAND oraz BUDSOFT zawiązały umowę o partnerstwie strategicznym. Zacieśnienie więzi między przedsiębiorstwami jest efektem ponad 10-letniej współpracy. Stworzenie silnego partnerstwa daje możliwość osiągnięcia obustronnych korzyści, m.in. wzrost i rozwój firm, zdobywanie przewagi konkurencyjnej oraz wspólne wzmacnianie pozycji na rynku. Partnerskie powiązanie IBS POLAND oraz BUDSOFT pozwoli na realizację kompleksowych projektów, lepsze wykorzystanie zasobów, a także stworzy możliwość dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem. Dzięki tej umowie oferta obu Partnerów Dassault Systèmes będzie bardziej kompleksowa i oparta na wieloletnim doświadczeniu oraz wysokiej jakości usług  obydwu firm.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


26 Konferencja Użytkowników SIMULII

opublikowane: 28 cze 2019, 06:42 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 27 sie 2019, 06:05 przez Katarzyna Otocka ]

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 
24-25 października 2019 r. w IBB Andersia Hotel w Poznaniu odbędzie się kolejna Konferencja Użytkowników programów SIMULII. Podczas tegorocznej konferencji nie zabraknie dobrze znanych z lat ubiegłych wydarzeń, w tym prezentacji na temat nowych możliwości programów SIMULII, prezentacji przybyłych gości oraz całego dnia seminariów technicznych. 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już do rejestracji. Zapraszamy również do zgłaszania własnych prezentacji.

Więcej informacji na stronie www.budsoft.com.pl/konferencje. Zapraszamy!Podsumowanie seminariów "SIMULIA Optimization Day"

opublikowane: 4 cze 2019, 04:05 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 4 cze 2019, 04:52 przez Witold Kąkol ]

BUDSOFT we współpracy z ośrodkami superkomputerowymi w Gdańsku (TASK) i Poznaniu (PCSS) oraz Politechniką Warszawską zorganizował ostatnio cykl seminariów "SIMULIA Optimization Day". Wydarzenia poświęcone były dwóm tematom. Pierwszym była optymalizacja oparta na symulacji z wykorzystaniem produktów SIMULII: Isight i Tosca. Drugi to kompleksowe rozwiązania Dassault Systèmes do komputerowego wspomagania wytwarzania addytywnego, ze szczególnym naciskiem na narzędzia do optymalizacji i symulacji techniki druku 3D. Podczas kilku wykładów zaprezentowano kluczowe narzędzia i strategie optymalizacji produktów i procesów. Pokazano wiele praktycznych przykładów użycia Tosci i Isighta. Omówiono również główne zalety integracji narzędzi do symulacji i optymalizacji na Platformie 3DEXPERIENCE. Wszystkie seminaria cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Chcielibyśmy raz jeszcze podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w tych ciekawych wydarzeniach."SIMULIA Optimization Day" w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu

opublikowane: 6 maj 2019, 02:14 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 7 maj 2019, 01:28 ]

W maju i czerwcu organizujemy dla środowisk akademickich i studentów w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu jednodniowe seminaria pt. "SIMULIA Optimization Day", które poświęcone będą zagadnieniom optymalizacji konstrukcji z wykorzystaniem programów SIMULII
1. Pierwsze seminarium organizujemy wraz z Instytutem Podstaw Budowy Maszyn Politechniki Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Seminarium odbędzie się 27 maja (szczegóły znajdują się tutaj). 
2. Drugie seminarium organizujemy wraz z Centrum Informatycznym Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej, Politechnika Gdańska. Seminarium to odbędzie się 30 maja (szczegóły znajdują się tutaj). 
3. Ostatnie z tej serii seminarium odbędzie się 3 czerwca i organizujemy je z Poznańskim Centrum Super-komputerowo Sieciowym i Instytutem Konstrukcji Budowlanych Politechniki Poznańskiej (szczegóły znajdują się tutaj).
Tematem seminariów będą zagadnienia dotyczące optymalizacji konstrukcji przeprowadzanych za pomocą programów SIMULII Dassault Systemes, głównie za pomocą programów Tosca Isight. Programy te w połączeniu z analizami MES pozwalają na efektywne stosowanie nowoczesnych technik optymalizacyjnych w zagadnieniach mechaniki konstrukcji i płynów.
W seminariach będą również omawiane najnowsze narzędzia SIMULII do symulacji procesów związanych z wytwarzaniem przyrostowym (additive manufacturing).

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Uczestnictwo w seminariach jest bezpłatne. Ze względów organizacyjnych (ograniczona liczba miejsc) prosimy o wcześniejszą rejestrację.

Więcej informacji na temat seminariów znajduje się poniżej na naszych stronach www.

Kolejne Seminarium NAFEMS Eastern Europe - The Benefits of Simulation

opublikowane: 19 lut 2019, 22:18 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 20 lut 2019, 03:40 ]

seminarium w Zagrzebiu
W dniu 25 marca 2019 w Zagrzebiu odbędzie się kolejne seminarium w ramach działalności grupy NAFEMS EE. Tym razem seminarium będzie poświęcone korzyściom płynącym z wykonywania symulacji, w tym min.: 

  • Demonstracji wartości biznesowej symulacji, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz branż, w których symulacja nie jest jeszcze dojrzałą działalnością;
  • Identyfikacji udanych wdrożeń symulacji, które zapewniają zauważalny zwrot z inwestycji i promują wnioski wyciągnięte z tych wdrożeń;
  • Rozpowszechnianiu technik, które pozwolą organizacjom maksymalizować inwestycje w symulacje, w tym zarządzanie zmianami, rozwój umiejętności i zarządzanie symulacją;
  • Podanie wskazówek dotyczących różnych metod wdrażania funkcji symulacji.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium (rejestracja tutaj) i zgłaszania swoich prezentacji.

Webinar o obliczeniach Abaqus w chmurze

opublikowane: 11 lut 2019, 03:05 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 12 lut 2019, 07:31 przez Witold Kąkol ]

Chmura obliczeniowa jest obecnie najatrakcyjniejszą formą dostępu do zasobów HPC dla symulacji inżynierskich i naukowych. Uruchamianie analiz MES w chmurze jest realną alternatywą, a często wygodnym rozszerzeniem tradycyjnych lokalnych zasobów obliczeniowych. Możliwość uruchamiania symulacji numerycznych na wysoko wydajnych zasobach w trybie "na żądanie" z pominięciem ograniczeń sprzętowych, licencyjnych czy systemów kolejkowych pozwala inżynierom na otrzymanie wyników we właściwym czasie, przy optymalnym koszcie, szczególnie w okresach dużego skumulowania prac obliczeniowych.
Rozwiązania chmury HPC SIMULII oferują wiele korzyści w zakresie kosztów i wydajności dla każdego przedsiębiorstwa, niezależnie czy jest to małe biuro inżynierskie czy globalna korporacja, w szerokim zakresie zastosowań symulacji.


Więcej na temat obliczeń w Abaqus w chmurze można znaleźć tutaj.


"SIMULIA Optimization Day" w CYFRONECIE

opublikowane: 9 lis 2018, 07:12 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 29 lis 2018, 00:58 przez Katarzyna Otocka ]

W dniu 5 grudnia organizujemy wraz z Akademickim Centrum Komputerowym CYFRONET AGH seminarium poświęcone zagadnieniom optymalizacji "SIMULIA Optimization Day". 

Tematem seminarium będą zagadnienia dotyczące optymalizacji topologicznej i optymalizacji parametrycznej prowadzone za pomocą programów SIMULII (Dassault Systemes): Tosca i Isight. 
Uczestnicy seminarium będą mogli usłyszeć o tym, jakie korzyści w badaniach naukowych i rozwojowych w przemyśle oraz procesach projektowania i rozwoju produktów przynosi stosowanie nowoczesnych technik optymalizacyjnych w połączeniu z analizami MES.

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne. Ze względów organizacyjnych (ograniczona liczba miejsc) wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji znajduje się na stronie www.budsoft.com.pl/seminarium2018.

Nowe wydanie SIMULIA Community News

opublikowane: 3 lis 2018, 04:11 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 3 lis 2018, 04:13 ]

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem magazynu SIMULIA Community News, który został zdominowany przez artykuły omawiające przyszłość przemysłu motoryzacyjnego.
Przyszłość samochodów to przyszłość mobilności. Możemy podróżować pociągami z miasta do miasta lub latać do odległych miejsc na Świecie, ale ostatni etap jest zawsze wyzwaniem i pozostaje zwykle w gestii samochodów. To wydanie magazynu kreśli przyszłość przemysłu motoryzacyjnego w oparciu o następujące filary:
- napęd elektryczny (EV)
- komunikacja C2C, radary, sensory oraz zagadnienia elektromagnetyczne
- autonomiczność
Aktualny magazyn można pobrać z naszej witryny lub tutaj.

25 Konferencja Użytkowników SIMULII

opublikowane: 29 maj 2018, 00:47 przez Witold Kąkol   [ zaktualizowane 16 paź 2018, 13:34 ]

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich zainteresowanych symulacjami MES na jubileuszową 25 Konferencję Użytkowników programów SIMULII, która odbędzie się w dniach 17-19 październikaIBB Andersia Hotel w Poznaniu.
Konferencje Użytkowników SIMULII stały się w ciągu ostatnich lat niepowtarzalną okazją do spotkania i wymiany doświadczeń użytkowników programów SIMULII pracujących w przemyśle jak i na wyższych uczelniach technicznych. 
W tym roku przypada również 30-lecie założenia firmy BudSoft. Z tej okazji w Konferencji wezmą udział również goście szczególnie związani z historią i działalnością firmy.
W środę (17.10) od godziny 13.00 rozpocznie się rejestracja, następnie od godz.14.00 zapraszamy na lunch. Obrady Konferencji  rozpoczną się o godzinie 15.00. Sesja w środę poświęcona będzie głównie retrospekcyjnym przeglądem poprzednich konferencji i dyskusji na temat przyszłości symulacji, głównie z perspektywy SIMULII.
Drugi dzień Konferencji, czwartek (18.10), wypełniony będzie tradycyjnie prezentacjami BudSoftu i naszych gości.
Piątek (19.10) planujemy w całości poświęcić prezentacji możliwości prowadzenia za pomocą programów SIMULII optymalizacji (parametrycznej i topologicznej). Przedstawimy również najnowsze na platformie 3DExperience narzędzia do symulacji procesów wytwarzania przyrostowego (additive manufacturing). 
Konferencję planujemy zakończyć w piątek po lunchu, ok. godziny 15.00.

Wszystkich już dzisiaj zapraszamy gorąco do Poznania w dniach 17-19 października (rejestracja). Więcej szczegółów znajduje się tutaj.
Harmonogram Konferencji znajduje się tutaj. Uwaga: harmonogram może ulec jeszcze zmianie!

Using Simulation to Improve Durability

opublikowane: 12 lut 2018, 02:55 przez Katarzyna Otocka   [ zaktualizowane 16 maj 2018, 22:35 przez Witold Kąkol ]

13 kwietnia w Krakowie odbyło się pierwsze w Polsce seminarium międzynarodowej organizacji skupiającej społeczność związaną z symulacjami NAFEMS. Seminarium było poświęcone zagadnieniom optymalizacji wspieranej symulacjami. 


Kolejne seminarium grupy NAFEMS Eastern Europe 

odbędzie się w Brnie 21 maja. Seminarium poświęcone będzie zagadnieniem zmęczeniowym konstrukcji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutajZAPRASZAMY!1-10 of 97