XXIV Konferencja Użytkowników SIMULII

opublikowane: 21 cze 2017, 08:10 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 23 cze 2017, 07:01 ]

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 
12-13 października 2017 r. w IBB Andersia Hotel w Poznaniu odbędzie się XXIV Konferencja Użytkowników SIMULII. Podczas tegorocznej konferencji nie zabraknie dobrze znanych z lat ubiegłych wydarzeń, w tym m.in.: prezentacji na temat nowych możliwości programów SIMULII, prezentacji przybyłych gości oraz całego dnia seminariów technicznych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już do rejestracji. Zapraszamy również do zgłaszania własnych prezentacji. Autorzy prezentacji będą zwolnieni z opłaty za udział w Konferencji.

Więcej informacji na stronie www.budsoft.com.pl/konferencja2017. Zapraszamy!Podsumowanie seminarium nt. „Trwałość połączeń spawanych: Nowe metody – Nowe narzędzia – Nowe możliwości”

opublikowane: 21 cze 2017, 02:44 przez Marcin Wierszycki

W dniu 13 czerwca 2017 firma BUDSOFT zorganizowała razem z firmą 
Dassault Systèmes i Instytutem Podstaw Budowy Maszyn Politechniki Warszawskiej  seminarium nt. „Trwałość połączeń spawanych: Nowe metody – Nowe narzędzia – Nowe możliwości”, które poświęcone było najnowszym metodom obliczania wytrzymałości zmęczeniowej połączeń spawanych.

Duża liczba uczestników seminarium (blisko 70 osób) potwierdziła bardzo duże zainteresowanie tą tematyką. Zachęcamy do zapoznania się z krótkim podsumowanie tego wydarzenia.


BUDSOFT na Konferencji Użytkowników Komputerów Dużej Mocy

opublikowane: 22 maj 2017, 15:12 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 25 maj 2017, 02:24 przez Katarzyna Sumelka ]

http://konferencjakdm.pcss.pl/2017/
W dniach 23-24 maja odbędzie się w Poznaniu konferencja Użytkowników KDM (Komputerów Dużej Mocy) 2017 pod tytułem: „Nowe trendy w użytkowaniu KDM”. Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Mając świadomość rosnącego znaczenia obliczeń wysokiej wydajności na komputerach dużej mocy, również w problemach szeroko rozumianej mechaniki (MES, SPH, CFD, DEM, etc), nasza firma od wielu lat wspiera tą konferencję. Nie inaczej jest i w tym roku. Jako oficjalny sponsor zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykle ciekawym wydarzeniu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Konferencji. Do zobaczenia w poznańskim PCSS!


Nowy numer magazynu SIMULIA Community News

opublikowane: 8 maj 2017, 03:07 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 15 maj 2017, 03:06 przez Katarzyna Sumelka ]

Najnowsze wydanie magazynu SIMULIA Community News poświęcone jest m.in.:
  • szeroko rozumianym zagadnieniom wytwarzania przyrostowego - synergii nowoczesnych metod projektowania, symulacji i produkcji z zastosowaniem oprogramowania SIMULIA,
  • nowym programom w portfolio SIMULII rozszerzających możliwości w zakresie analizy wieloskalowych i wielopolowych: XFlow, CST i Wave6,
  • nowościom w najnowszych wersjach dobrze znanych programów z portfolio SIMULII: Abaqus, fe-safe, Tosca i Isight oraz aplikacji SIMULII na platformie 3DEXPERIENCE,
  • obliczeniach zmęczeniowych spawów z wykorzystaniem Abaqus i fe-safe,
  • modelowaniu robotów w systemie SIMPACK.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem SIMULIA Community News!Seminarium na temat trwałości połączeń spawanych

opublikowane: 20 kwi 2017, 04:13 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 7 cze 2017, 00:13 przez Witold Kąkol ]

Razem z firmą Dassault Systèmes i Instytutem Podstaw Budowy Maszyn Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszamy na całodniowe seminarium nt. „Trwałość połączeń spawanych: Nowe metody – Nowe narzędzia – Nowe możliwości", które odbędzie się w Krakowie 13 czerwca. Poświęcone ono będzie najnowszym metodom obliczania wytrzymałości zmęczeniowej połączeń spawanych. Główna część seminarium poświęcona będzie metodzie Verity® obliczeń spawów, która bazuje na metodzie naprężeń strukturalnych (tzw. metoda Donga), uważanej obecnie za najdokładniejszą w zastosowaniach przemysłowych, opracowanej i rozwijanej przez dr. Pingsha Donga z Instytutu Battelle (USA).

Seminarium jest bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.Szkolenia w pierwszej połowie 2017

opublikowane: 19 sty 2017, 01:13 przez Katarzyna Sumelka   [ zaktualizowane 14 cze 2017, 07:11 ]

Szkolenia podstawowe:


Szkolenia zaawansowane

W pierwszej połowie 2017 roku odbędą się następujące szkolenia zaawansowane:
UWAGA: Rejestracja kończy się na dwa tygodnie przed rozpoczęciem planowanego szkolenia.
W przypadku małej liczby zgłoszeń zastrzegamy sobie prawo do odwołania szkolenia.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje oryginalne materiały szkoleniowe przygotowane przez SIMULIĘ, a podczas praktycznej części zajęć ma do dyspozycji samodzielne stanowisko komputerowe. Po szkoleniu jego uczestnicy otrzymają uznawany na całym świecie Certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia.


XXIII Konferencja Użytkowników Abaqus już za nami!

opublikowane: 6 paź 2016, 01:50 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 21 paź 2016, 08:24 przez Witold Kąkol ]

W Poznaniu odbyła się w daniach 13-14 października XXIII Konferencja Użytkowników programów SIMULII. Blisko 90 uczestników z kilkunastu firm i uczelni z całej Polski, ponad 10 wygłoszonych referatów, seminaria techniczne dot. obliczeń zmęczeniowych połączeń spawanych oraz analiz dynamicznych MBS pojazdów szynowych, prezentacja projektu Living Heart - komercyjnego modelu numerycznego ludzkiego serca, prezentacje najnowszych wersji programów SIMULII oraz wiele innych wydarzeń.

Szczegółowe sprawozdanie z Konferencji znajduje się tutaj.Abaqus dla użytkowników SOLIDWORKS

opublikowane: 25 sie 2016, 07:02 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 26 sie 2016, 03:35 ]

Jeśli jesteś użytkownikiem SolidWorks i zmagasz się optymalizacją topologii geometrii lub nie radzisz sobie ze złożonym zachowaniem materiałów, czy też z zagadnieniami silnie nieliniowymi, to… mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Kliknij tutaj aby zapoznaj się z naszą specjalną ofertą i uzyskać dostęp do zaawansowanych symulacji w Abaqus’ie.XXIII Konferencja Użytkowników Abaqus

opublikowane: 23 cze 2016, 02:09 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 6 lip 2016, 05:07 przez Witold Kąkol ]

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 
13-14 października 2016 r. w IBB Andersia Hotel w Poznaniu odbędzie się XXIII Konferencja Użytkowników Abaqus. Podczas tegorocznej konferencji nie zabraknie dobrze znanych z lat ubiegłych wydarzeń, w tym m.in.: prezentacji na temat nowych możliwości programów SIMULII, prezentacji przybyłych gości oraz całego dnia seminariów technicznych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już do rejestracji. Zapraszamy również do zgłaszania własnych prezentacji. Autorzy prezentacji będą zwolnieni z opłaty za udział w Konferencji.

Więcej informacji na stronie www.budsoft.com.pl/konferencja2016. Zapraszamy!


Seminaria „SIMULIA – Analiza, Optymalizacja, Trwałość. Jeden pakiet a wiele możliwości”

opublikowane: 22 cze 2016, 06:54 przez Marcin Wierszycki   [ zaktualizowane 22 cze 2016, 11:05 ]

W dniach 14, 15 i 16 czerwca BUDSOFT zorganizowało w Gliwicach, Krakowie oraz Rzeszowie seminaria „SIMULIA – Analiza, Optymalizacja, Trwałość. Jeden pakiet a wiele możliwości” dotyczące głównych produktów SIMULII: Abaqus, Isight, Tosca, fe-safe, SIMPACK i Simpoe-Mold. Nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, o czym najlepiej może świadczyć duża liczba uczestników - łączenie prawie 70 osób. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w seminariach.

                            

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim sprawozdaniem z omawianych podczas seminariów zagadnień.


1-10 of 81