Abaqus w chmurze

cloud
Chmura obliczeniowa jest obecnie najatrakcyjniejszą formą dostępu do zasobów HPC dla symulacji inżynierskich i naukowych. Uruchamianie analiz MES w chmurze jest realną alternatywą, a często wygodnym rozszerzeniem tradycyjnych, lokalnych zasobów obliczeniowych. Możliwość uruchamiania symulacji numerycznych na wysoko wydajnych zasobach w trybie "na żądanie" z pominięciem ograniczeń sprzętowych, licencyjnych i kolejkowych pozwala inżynierom na otrzymanie wyników we właściwym czasie, przy optymalnym koszcie, szczególnie w okresach dużego skumulowania prac.
Rozwiązania chmury HPC SIMULII oferują wiele korzyści w zakresie kosztów i wydajności dla każdego przedsiębiorstwa, niezależnie czy jest to małe biuro inżynierskie czy globalna korporacja, w szerokim zakresie symulacji prowadzonych w środowisku programów Abaqus.
Aby umożliwić łatwy i tani dostęp do obliczeń w chmurze Dassault Systèmes oferuje usługę POWER'BY Structural Mechanics Analyst, w ramach której otrzymuje się:
  • możliwość uruchomienia zadań obliczeniowych Abaqus w chmurze Dassault Systèmes na zdalnych zasobach HPC
  • określoną liczbę godzin obliczeniowych 
  • przechowywanie i przesyłanie danych oraz podstawowe funkcje platformy 3DExperience, w tym zaawansowane przetwarzanie wyników (data science) i wizualizację wieloprocesorową.
Wygodny dostęp do zasobów obliczeniowych na żądanie zapewnia internetowa aplikacja Abaqus Study na platformie 3DExperience. Rozpoczęcie pracy wymaga jedynie zalogowania się na platformie 3DExperience z poziomu przeglądarki internetowej, a następnie kliknięcie ikony Abaqus Study. Proponowane rozwiązanie jest oparte na narzędziach internetowych - nie jest wymagana instalacja żadnego oprogramowania na lokalnym komputerze.Uruchomienie obliczeń przebiega w czterech prostych krokach:
Krok 1. Przesłanie pliku danych Abaqus'a (*.inp) do bezpiecznej przestrzeni w chmurze Dassault Systèmes. Plik danych można wygenerować za pomocą Abaqus/CAE lub dowolnego innego pre-procesora wykorzystywanego przez użytkownika.


Krok 2. Konfiguracji podstawowych parametrów uruchomienia symulacji. Dostępne opcje obejmują miejsce uruchomienia symulacji, typ licencji oraz ilość zasobów obliczeniowych (CPU), które mają zostać użyte. Obliczenia uruchamiane są domyślnie w chmurze Dassault Systèmes lub mogą być uruchomione również na lokalnym sprzęcie użytkownika. Dostępne typy licencji obejmują model kredytowy "na żądanie" i tradycyjny model z żetonami. Dostępne jest narzędzie do szacowania wykorzystania licencji dla danego zadania.


Krok 3. Uruchomienie symulacji. Postępy obliczeń (np. pliki *.sta/*.msg/*.dat) mogą być przeglądane bezpośrednio w przeglądarce podczas trwania symulacji.


Krok 4. Analiza wyników po zakończeniu symulacji. Jedną z opcji jest pobranie wyników Abaqus (baza odb) i użycie Abaqus/Viewer lub innego post-processora do ich lokalnego przetwarzania. Inną opcją jest wykonanie wizualizacji za pomocą aplikacji 3DPlay bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Istnieje również opcja wykupienia dostępu do zaawansowanej aplikacji Simulation Results Analyst, która zapewnia dostęp do nowych, zdalnych narzędzi SIMULII do wizualizacji o wysokiej wydajności w chmurze.Zachęcamy do obejrzenia filmiku, na którym pokazano jak łatwe jest uruchamianie obliczeń Abaqus w chmurze Dassault Systèmes:Wszystkich zainteresowanych ofertą wykonywania obliczeń Abaqus w chmurze zapraszamy do kontaktu.